Kateřina Siniaková prohrála překvapivě s domácí Paquetovou

Těžká šichta. Markéta Vondroušová bojovala i kvůli dešti o postup dva dny.
Zdroj: profimedia

• Těžká šichta. Markéta Vondroušová bojovala i kvůli dešti o postup dva dny.
  • Zdroj: profimedia

Markéta Vondroušová je ve třetím kole French Open. Ale že to trvalo. Kvalifikantku Katie Volynetsovou přetlačila ve třech setech 0:6, 6:1, 6:4 a vlastně až po dvou dnech. Česká nejvýše nasazená hráčka začala druhé utkání na Roland Garros již ve středu, kvůli deštivému počasí na pařížské antuce se ale duel několikrát přerušoval.

Čtyřiadvacetiletá tenistka odstartovala zápas katastrofálně. Hráčka druhé stovky jí nadělila kanára a povolila pouhých osm fiftýnů. Ve druhém setu už favoritka zabrala, vedla rychle 4:1, zbytek setu i utkání se dohrával dnes (ve čtvrtek).

Vondroušová rychle vyhrála šest gemů v řadě. Dokončila tím druhý set do stavu 6:1 a v rozhodujícím získala vedení 4:0. Střet plný obratů a deštivých přeháněk však nabídl ještě jednu zápletku. Američanka stáhnula stav na 4:3 a poté na 5:4, odvrátila dva mečboly, nakonec se ale radovala rodačka ze Sokolova.

Ve třetím kole na ni měla podle papírových předpokladů čekat Kateřina Siniaková, jenže nasazená Češka nezvládla s Chloé Paquetovou dva tiebreaky a prohrála 6:3, 6:7, 6:7.

Autor: Evžen Zavadil