Vondroušová nedala přemožitelce Siniakové šanci, smetla ji ve dvou setech

Markéta Vondroušová potvrdila roli favoritky a postoupila na Roland Garros do osmifinále.

Markéta Vondroušová

• Markéta Vondroušová

Markéta Vondroušová postoupila suverénně do osmifinále French Open. Čtyřiadvacetiletá Češka porazila domácí hráčku s divokou kartou Chloé Paquetovou 1:6, 3:6.

Zápas Vondroušové s Paquetovou začal kvůli dešti o dvě hodiny později. Českou hráčku ale tento fakt nerozhodil. Sokolovská rodačka měla téměř celý zápas pod kontrolou a první set vyhrála hladce po 33 minutách.

Ve druhé sadě dokázala domácí hráčka i díky francouzskému publiku utkání zdramatizovat, když dokázala snížit na 3:4. Závěr hry ale patřil české tenistce. Vondroušová porazila Francouzku za hodinu a půl a postoupila do osmifinále. Wimbledonská vítězka se v dalším kole utká se 125. hráčkou světového pořadí Srbkou Olgou Danilovičovou.

„V gemech jsme si docela zahrály, míče jsou tu prostě těžké a výměny se nedají úplně lehce zabít,“ sdělila po utkání pro web tenisovysvet.cz Vondroušová. „Ale zápas to byl dobrý. Se vším všudy. Čekala jsem, že Francouzi udělají velký bordel. A ten taky byl.“

Chloé Paquetová (FRA, 136.) – MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (6.) 1:6, 3:6

Zdroj: tenisovysvet.cz