pondělí 20. května 2024

Vítkovice pojedou do Švédska v těžké pozici

Vítkovičtí hokejisté prohráli doma se švédským týmem Skellefteå 2:4. V souboji o finále Ligy mistrů budou muset dohánět dvoubrankové manko.

Rastislav Dejv se raduje z gólu

• Rastislav Dejv se raduje z gólu

První třetina duelu o finále hokejové Ligy mistrů skončila remízou. Úvodní gól zápasu vstřelil v 6. minutě Linus Lindström a poslal švédský tým do vedení. Vítkovičtí hráči rychle srovnali. Dominik Lakatoš propálil vše, co mu stálo v cestě a vyrovnal na 1:1. Domácí hokejisté šli v 10. minutě do vedení po dorážce Rastislava Deje, ale hosté dokázali rychle jednogólové manko dohnat a třetina skončila remízou 2:2.

Skellefteå ve druhé třetině skórovala už po pěti minutách hry. Hosté přidali další gól i ve třetí třetině a domácí se dostali do potížích, prohrávali už o dvě branky. Více gólů v utkání už nepadlo a Vítkovice pojedou za týden do Švédska s dvougólovou ztrátou.

HC Vítkovice Ridera – Skellefteå AIK 2:4

Branky a nahrávky: 8. Lakatoš (Bukarts, Kalus), 10. Dej – 6. Lindström (Granberg, Lindholm M.), 12. Dzierkals, 26. Lindholm P. (Sikura, Hugg), 45. Sikura (Nilsson, Johnson)