pondělí 20. května 2024

Vítkovice jsou v semifinále, Dynamo v Lize mistrů končí

Vítkovice rozstřílely švýcarský Rapperswil a postoupily do semifinále Ligy mistrů. Pardubicím výhra na postup nestačila.

Vítkovičtí hráči postoupili do semifinále

• Vítkovičtí hráči postoupili do semifinále

Vítkovicím se v Evropě daří. Po domácí výhře nad Rapperswilem 5:1 jsou mezi čtyřmi nejlepšími týmy Evropy. Postup se ale nerodil snadno. Rapperswill přijel do Ostravar arény s jednogólovým vedením. V sestavě mu ovšem chyběl kapitán národního týmu Roman Červenka, který plnil reprezentační povinnosti.

Vítkovice už ve 4. minutě inkasovaly a Rapperswil měl v součtu už dvoubrankové vedení. Od druhé dvacetiminutovky skórovaly ale už jen vítkovičtí hráči. Ve druhé třetině hned třikrát. Sebevědomé Vítkovice vycítily šanci na postup a ve třetí třetině vstřelily hostům další dva góly. Tomáš Vondráček, který přišel do Vítkovic na hostování z Pardubic, slavil hattrick.

HC VÍTKOVICE RIDERA – RAPPERSWIL-JONA LAKERS 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)

Branky: 25. Zdráhal, 30. Vondráček, 36. Vondráček, 54. Vondráček, 60. Lakatoš – 4. Lammer

KONEČNÝ STAV: 6:3

Pardubice měly sice po prvním utkání dvougólovou ztrátu, přesto měly stále naději na postup. Domácí otevřeli skóre ve druhé třetině střelou do pravého horního rohu. Pardubice brzy odpověděly, ale za dalších pět minut už byli domácí hokejisté opět ve vedení. Pardubičtí hráči po velkém tlaku v závěru utkání dvakrát skórovali, ale k prodloužení jim chyběl ještě jeden gól. Jejich cesta v hokejové Lize mistrů končí.

LUKKO RAUMA – HC DYNAMO PARDUBICE 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Branky: 24. Kainulainen, 39. Kainulainen – 34. Čerešňák, 58. Musil, 59. Hyka

KONEČNÝ STAV: 8:7