pondělí 20. května 2024

Vítkovice i přes výhru v Lize mistrů končí

Vítkovice skončily před branami finále Ligy mistrů. Ve Švédsku zvítězily 2:1, na postup to ale nestačilo.

Vítkovičtí hráči během utkání Ligy mistrů

Zdroj: Ola Westerberg / HC Vítkovice Ridera

• Vítkovičtí hráči během utkání Ligy mistrů
  • Zdroj: Ola Westerberg / HC Vítkovice Ridera

Vítkovičtí hokejisté zůstali před branami finále evropské soutěže. V odvetném utkání nad švédským týmem Skellefteå vyhráli o jeden gól, v celkovém součtu to bylo ale pořád málo.

Vítkovice v prvním utkání doma prohrály 2:4 a do Švédska odjely s dvoubrankovou ztrátou. V odvetném utkání se dostali do vedení jako první domácí. V 6. minutě vstřelil úvodní gól Elias Salomonsson. Vítkovice vyrovnaly na začátku druhé dvacetiminutovky během přesilové hry. Marcel Barinka překonal brankáře Söderströma přesnou tečí, 1:1. Naději na postup vykřesal ve 42. minutě Marek Kalus, který propálil švédského gólmana. Vítkovicím stačil vstřelit už jen jeden gól a zápas by šel do prodloužení. Další gól ale nepřineslo ani odvolání gólmana Machovského a Vítkovice se s Ligou mistrů po těsném vítězství rozloučily.

„Já bych řekl to, co jsem řekl klukům. Nejsem ten, co nějakým způsobem chválí, ale za dnešní zápas a za celou jízdu v CHL jsem kluky pochválil, protože se absolutně nemají za co stydět. Samozřejmě jsme si všichni přáli, aby z toho bylo to vysněné finále, což se nepovedlo, ale v žádném případě neodcházíme s hlavami dole,“ okomentoval zápas pro klubový web trenér Pavel Trnka.

SKELLEFTEÅ AIK – HC VÍTKOVICE RIDERA 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky: 6. Salomonsson – 33. Barinka, 42. Kalus

Zdroj: hc-vitkovice.cz