pátek 20. září 2024

Vítkovice dvěma rychlými góly rozhodly předehrávku s Karlovými Vary

Hokejisté Vítkovic v předehrávce 40. kola Tipsport extraligy porazily Karlovy Vary a na 12. příčce odskočily svým pronásledovatelům.

Lukáš Klimeš, Ondřej Beránek, Marcel Barinka

• Lukáš Klimeš, Ondřej Beránek, Marcel Barinka

První třetina předehrávkového duelu Karlových Varů s Vítkovicemi přinesla atraktivní hokej se šancemi na obou stranách, ale gólu se tři a půl tisíce diváků v KV Areně dočkalo až po přestávce.

Do druhého dějství vletěli Vítkovice dvěma góly v rozmezí necelé půl minuty a strhli tak na svou stranu celé utkání. Nejprve Frodla v brance domácích překonal díky důrazu Klaus, aby ho jen o chvíli později díky Šoustalově teči propálil Grman.

Následně mohl ve vlastním oslabení na rozdíl tří branek zvyšovat Barinka, ale tentokrát byl Frodl pozorný.

Za stavu 0:2 začali Západočeši hrát lépe, ale ani dvě přesilovky na začátku poslední třetiny jim ke vstřelení kontaktní branky nestačily. Zásluhu na tom měl především skvěle chytající Klimeš. Při karlovarské hře bez brankáře zpečetil výhru Vítkovic gólem do prázdné brány v 59. minutě Rihards Bukarts.

Vítkovice se tak na dvanáctém místě tabulky přiblížily jedenácté Plzni a hlavně odskočily třinácté Mladé Boleslavi na rozdíl dvanácti bodů.

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Ridera 0:3

Branky a nahrávky: 23. M. Kalus (Claireaux, Auvitu), 23. Šoustal (Grman, Vondráček), 59. Bukarts Ri.