čtvrtek 19. září 2024

Vítězné tiebreaky posunuly do finále tisícovky Itala Sinnera a Američana Tiafoa

První muž žebříčku porazil v prvním semifinále Zvereva, Američan Tiafoe po obratu ve třetím setu zdolal Runeho

Jannik Sinner si v generálce na US Open zahraje finále v Cincinnati.

• Jannik Sinner si v generálce na US Open zahraje finále v Cincinnati.

Jannik Sinner a Frances Tiafoe si v Cincinnati zahrají finále, pro oba tenisty to bude poprvé v kariéře na tomto turnaji.

Světová jednička si poradila v semifinále s neoblíbeném soupeřem. S Němcem Zverevem měla před utkáním nelichotivou bilanci 1:4 a na postup se pořádně nadřela. Zápas trval přes tři hodiny. O vítězi rozhodly lépe zvládnuté tiebrejky. V prvním setu 23letý tenista vyhrál zkrácenou hru 11:9 a ve třetí sadě ji také zvládl lépe poměrem 7:4. „Myslím si, že pro nás oba to byl dobrý zápas. Podával velmi, velmi dobře, takže mohu být hrdý, že jsem to zvládnul," pochvaloval si Ital po vítězném duelu.

Ve druhém semifinále Američan Tiafoe v rozhodujícím setu prohrával s Dánem Runem už 2:5, sadu dokázal ale dostat do stavu 6:6 a v tiebrejku obrat dokončil.

Sinner si zahraje ve finále o třetí trofej na ´tisícovce´, pro domácího tenistu to bude premiéra na této úrovni. Zápas začne dnes o půlnoci.