čtvrtek 19. září 2024

Vítězné drama. Muchová s Noskovou proměnily čtvrtý mečbol

Český pár při cestě do semifinále odvracel mečbol, znovu prokázal silné nervy v super tiebreaku

• To dáme. Včera porazily Linda Nosková s Karolínou Muchovou americké jedničky, dnes překonaly tchajwanský pár.

Pořádné drama. Odvrácený mečbol soupeřek a využitá čtvrtá šance na ukončení zápasu. České tenistky Karolína Muchová a Linda Nosková dokázaly ve čtvrtfinále přetlačit po obratu tchajwanský pár Sie Šu-wej, Tsao Čch’-a-i 1:6, 6:4, 14:12 a jsou v semifinále olympijského turnaje.

Bylo to jako přes kopírák. Prohraný první set, zvládnutý druhý a poté doražení soupeřů v tiebreaku. České tenistky ve čtyřhře používají stále stejný mustr, scénář dodržely dokonale již potřetí.

První sadu Češky lehce prohospodařily, ve druhém setu naopak stále vedly a i když za stavu 5:4 odvracely dva brejkoly, skóre setů vyrovnaly. V super tiebreaku byl stav super vyrovnaný, první mečbol získaly Tchajwanky, Muchová na síti ale konec zápasu odvrátila. Pak si Češky postupně vybojovaly čtyři brejky, ten poslední využily.

O postup do semifinále si zahraje také druhý ženský pár Krejčíková, Siniaková.