Templářský poklad je ve sklepení tvrze v Čejkovicích, další poklady lze najít na zřícenině hradu Zubštejn, pod hradem Rokštejn u Brtnice nebo ve zbytcích starého hradu Mydlovary. Loupežnický poklad je pod zříceninami skalního hradu Rotštejn v Českém ráji. Další poklady leží ve skále pod hradem Český Šternberk a pod Kozím hrádkem u Tábora. Při čtení pašijí prý puknou kamenné stěny a vysypou se zlaté mince. V Tetíně se při čtení pašijí otvírá vrch Damil a vychází z něj zlaté tele.
Poklady se otevřou také na stolové hoře Ostaš u Police nad Metují, pod vrchem Třemšín poblíž Rožmitálu i ve Vinařické hoře u Kladna. Jen lidé narození v neděli můžou získat poklady ukryté v několika kopcích kolem Kraslic, poklad v Čeladné zase nedostane nikdo jiný než prvorozený syn, který má tři sestry, a který přijde kopat v pašijové dny o půlnoci.
Poklad ze zaniklé tvrze Kotkov u Peček na Kolínsku získá jen ten, kdo se zatajeným dechem třikrát oběhne hrad, musí tedy přesně vědět, kde stával. Poklad pod návrším V Bolicích se otevře při čtení pašijí, ale jen tomu, kdo kopeček devětkrát oběhne bez jediného nadechnutí.
K nejmladším velikonočním pokladům patří ruská vojenská pokladna zakopaná před bitvou u Slavkova v polích poblíž Bučovic. V místě, kde je ukrytá, prý na Velký pátek hoří oheň.
Hrad Hasištejn nad Chomutovem se podle legendy objeví v celé své bývalé kráse i s panstvem a služebnictvem. Z hlubin země vystoupí zaniklý hrad na Kákovském hřebeni u Nepomuku nebo kostel svatého Mikuláše pod Krudumem.