„Viklan se nám již neviklá. Prosíme návštěvníky, aby se ke kameni z bezpečnostních důvodů nepřibližovali a nelezli po něm,“ žádá vedení obce na svém webu. Zároveň nechalo okolí viklanu zabezpečit a označit páskami zakazujícími vstup. Umístění viklanu do původní polohy bude mít na starosti Pavel Pavel, který jako první na světě rozpohyboval legendární sochy Moai na Velikonočním ostrově. Ten má s přemisťováním viklanu v Kadově už zkušenosti. Viklan totiž koncem 19. století někdo vysunul z jeho lůžka. Až v roce 1983 se Pavlovi a skupině nadšenců podařilo vrátit ho zpět. Znovu s přemístěním pomáhal v roce 2003. Na místo se tak vrací každých 20 let.Viklan patří k největším u nás a lze ho rozhýbat pouhým dotekem ruky. Někteří archeologové místo považují za obětiště starým pohanským bohům.mátný viklan v Kadově u Blatné váží asi 30 tun. Lidé rádi zkoušejí, jestli se skutečně viklá. Nebo se jej úmyslně pokoušejí svalit. Přesně to udělala skupinka opilců v minulých dnech.
„Viklan se nám již neviklá. Prosíme návštěvníky, aby se ke kameni z bezpečnostních důvodů nepřibližovali a nelezli po něm,“ žádá vedení obce na svém webu. Zároveň nechalo okolí viklanu zabezpečit a označit páskami zakazujícími vstup.
Umístění viklanu do původní polohy bude mít na starosti Pavel Pavel, který jako první na světě rozpohyboval legendární sochy Moai na Velikonočním ostrově. Ten má s přemisťováním v Kadově už zkušenosti.
Viklan totiž koncem 19. století někdo vysunul z jeho lůžka. Až v roce 1983 se Pavlovi a skupině nadšenců podařilo vrátit ho zpět. Znovu s přemístěním pomáhal v roce 2003, v plánu má přesun i letos na podzim. Na místo se tak vrací každých 20 let.
Viklan v Kadově patří k největším u nás a lze ho rozhýbat pouhým dotekem ruky. Někteří archeologové místo považují za obětiště starým pohanským bohům.