čtvrtek 30. listopadu 2023

Videohra vzniká na šicím stroji ve Znojmě, inspiroval ji slovanský folklór

Lukáš Navrátil kreslí a programuje, jeho žena Eva vyšívá a propaguje. Vyšívanou videohru vyvíjejí manželé ze Znojma. Půjde nejspíš o celosvětový unikát.

Fwj9n5kWAAAdWFR

Manželé z Čech vyšívají videohru.
Zdroj: Twitter/Eva Navrátilová

  • Manželé z Čech vyšívají videohru.
  • Zdroj: Twitter/Eva Navrátilová

Manželé Navrátilovi ze Znojma, kteří mají na svém kontě už několik počítačových her, se rozhodli vyvinout něco úplně nového – hru nikoliv kreslenou, ale vyšitou na šicím stroji. Pozadí je ručně kreslené, postavy nebo zvířata jsou vyšité.

Začali v únoru 2021 a vytvořit jednu scénu jim zabere asi týden. Na vyšívání totiž přichází řada až po několikahodinovém procesu vytvoření animace, kterou si musí oba vývojáři odsouhlasit. Vyšité obrazy pak musejí dostat zpět do počítače kvůli finálním úpravám a animaci. 

Hlavní hrdinkou hry Scarlet Deer Inn je Eliška, matka dvou dětí, která se dostává na nebezpečnou cestu a setkává se s mytologickými bytostmi. "Vyšívaná vypravěčská plošinovka s emotivním příběhem, zajímavým obsazením postav, temným žalářem plným příšer a světem inspirovaným slovanským folklórem. Jediná věc, která vás chrání před jistou smrtí, je vaše pochodeň. Všechny obrazy postav jsou vlastně vyšívané a hudbu si vytváříme sami pomocí tradičních nástrojů," charakterizují počin vývojáři na svém webu.

Hra by se měla na trhu objevit příští rok a kromě české verze bude mít několik dalších jazykových mutací.

Autor: Nikola Velkoborská

Související

Jendou z novinek šestého GTA bude možnost hrát za ženskou hrdinku.
Ostatní Videohry

Šesté GTA se blíží. Trailer vyjde v prosinci

minigolf
Světové dny

Den minigolfu

jojo
Světové dny Zajímavosti

Den joja