Vaněček vychytal Pastrňáka

Brankář New Jersey Devils vychytal 23 střel a stal se druhou hvězdou zápasu.

Vítek Vaněček

• Vítek Vaněček

Vítek Vaněček nemá pozici brankářské jedničky v New Jersey jistou. V posledních zápasech se do branky Ďáblů příliš nedostával a šanci dostával jeho mladší spoluhráč Akira Schmid. Vaněček nyní předvedl, že se s ním musí stále počítat.

Vaněček vychytal 23 ze 24 střel a poprvé v sezoně inkasoval v utkání méně než dva góly. Vaněček byl v zápase krátký jen na jednu střelu. Morgan Geekie se v 17. minutě dostal k odražené střele a překonal českého gólmana, 0:1. Ve druhé třetině Vaněček zlikvidoval velkou šanci Davida Pastrňáka. Český útočník se pokusil překonat Vaněčka blafákem, ale český brankář skvěle zakročil a Pastrňáka vychytal. New Jersey vyrovnalo až ve třetí třetině, ve 43. minutě se prosadil Dawson Mercer.

Utkání šlo do prodloužení. Český gólman si u rozhodujícího gólu připsal asistenci a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání.

„Odvedl opravdu dobrou práci. Dostal jen jeden gól, chytal opravdu moc dobře,“ řekl o Vaněčkovi spoluhráč Hughes.

Zdroj: nhl.com