čtvrtek 19. září 2024

Van Aert si vítězstvím pojistil vedení na Vueltě, dobře si vedli i Češi

Belgický cyklista vyhrál třetí etapu Vuelty po dlouhém spurtu, Pavel Bittner skončil v hromadném dojezdu pátý. Mathias Vacek stále drží celkovou třetí příčku

• Wout van Aert nastoupil k finiši více než 200 metrů před cílem. A vyplatilo se, Belgičan třetí etapu Vuelty vyhrál a pojistil si červený dres.

Konečně. Wout van Aert po hodně dlouhé době vyhrál etapu na velkém závodu. Devětadvacetiletý Belgičan ovládl třetí etapu na Vueltě, konkurenty setřásl po dlouhém spurtu v závěru, když nastoupil více než 200 metrů před cílovou čárou. „Vyplatilo se být trpělivý. Už je to nějaký čas, co jsem naposledy mohl zvednout ruce, a je to skvělý pocit,“ těšilo vítěze, který naposledy triumfoval v únoru při belgické klasice. Van Aert si díky 10vteřinovému bonusu pojistil celkové vedení.

Rozhodně se neztratili ani čeští jezdci. Pavel Bittner se po šestém místě ve druhé etapě posunul v dnešním spurtu ještě o jednu příčku výš. A Mathias Vacek skončil dvanáctý a udržel tak celkové třetí místo a bílý dres pro nejlepšího mladého jezdce.

Po třídenním úvodu Vuelty v Portugalsku se cyklisté přesunou do Španělska. Tam je v úterý čeká čtvrtá etapa dlouhá 170,5 kilometru.