sobota 28. září 2024

V severském duelu byli úspěšnější Švédové

Hokejisté Švédska porazili Finy 2:1 v prodloužení a v semifinále se utkají s českým týmem.

Gólman Larmi zasahuje proti pokusu Kempeho

• Gólman Larmi zasahuje proti pokusu Kempeho

Švédové byli v utkání jasnými favority. Ve skupině neztratili ani bod a svým sebejistým výkonem na turnaji se zařadili mezi velké favority o nejcennější medaili. V utkání proti Finsku se hráči Švédska ale hodně nadřeli. V brance Finska se překvapivě objevil Emil Lärmi, který dostal přednost před zkušeným čtyřiatřicetiletým Harri Säterim. Oba gólmani chytali výborně a žádný hráč je nedokázal během dvou třetin překonat. První gól padl až necelých pět minut před koncem. Švédský obránce Rasmus Dahlin střelou zápěstím prostřelil finského gólmana mezi betony. Napínavou bitvu severských rivalů zdramatizoval minutu před koncem Hannes Björninen. Při riskantní hře bez gólmana dokázali Finové vyrovnat a o postupujícím rozhodlo až prodloužení.

V desetiminutovém nastavení využili Švédové přesilovou hru a Joel Eriksson Ek poslal Švédy do semifinále. Švédové se v sobotu odpoledne utkají s českým národním týmem. Ve druhém semifinále vyzve Kanada tým Švýcarska.