V předehrávce 19. kola porazila Sparta olomoucké Kohouty

Po reprezentační pauze se utkaly týmy Olomouce a Sparty. Domácí Olomouc ani napotřetí nedokázala vyhrát a se Spartou prohrála 1:3.

Filip Chlapík vstřelil dva góly

• Filip Chlapík vstřelil dva góly

Olomouc přitom začala aktivněji a vytvořila si první šanci. Knotek střelou zpoza branky ale na brankáře Kováře nevyzrál. Sparta se postupně dostávala do hry a na začátku druhé třetiny skórovala. Filip Chlapík po samostatném úniku vstřelil první gól utkání.

Druhý gól padl do olomoucké sítě šest minut před koncem zápasu. Joshua Kestner v přesilové hře střelou od modré zvýšil na 0:2. Dvě minuty poté snížil na rozdíl jedné branky Jakub Navrátil, který se trefil pod horní tyčku a nedal Kovářovi šanci. Domácí Olomouc v závěru utkání tlačila, ale vyrovnat se jí už nepodařilo. Naopak Sparta zvýšila na konečných 1:3 po odvolání olomouckého brankáře. Filip Chlapík slavil druhý gól v utkání.

HC OLOMOUC - HC SPARTA PRAHA 1:3

Branky: 56. Navrátil - 23. Chlapík, 54. Kestner, 60. Chlapík

Zdroj: hcsparta.cz