Matkou je zkušená 16letá Etosha, která se narodila v polské Vratislavi a otcem šestiletý Haidar pocházející z Liberce. Pro Haidara je to vůbec první živě narozený potomek.
Zoo Plzeň chová zebry bezhřívé teprve od roku 2020, kdy tento nejvzácnější poddruh zebry stepní nahradil běžnější zebry Chapmanovy. V současné době žije v evropských zoologických zahradách pouze 39 jedinců.
Letošní kobylka je pátým hříbětem tohoto poddruhu narozeným v Plzni.
Současné stádo tvoří dvě dospělé kobyly, jejich dvě dvouleté dcery narozené v Plzni, hřebec a hříbě. Africký výběh obývají se stádem vodušek červených, pštrosy a hejnkem perliček kropenatých.
Zebra bezhřívá
Zebra bezhřívá je nejohroženějším poddruh zebry stepní. V Evropě se chová jen ve 12 zoo. Základ evropského chovu tvoří potomci jedinců, které z Afriky na přelomu 60. a 70. let 20. století dovezl Josef Vágner, bývalý ředitel Zoo Dvůr Králové. Ta je s více než 150 narozenými mláďaty nejúspěšnějším chovatelem těchto zeber na světě. Momentálně rovněž chová největší stádo napříč evropskými zahradami. Od roku 2006 jsou zebry bezhřívé v zoo v Liberci a Plzni, v minulosti byly k vidění i v pražské a zlínské zoo.
Typická je pro zebry bezhřívé krátká hříva, která zejména u dospělých hřebců může zcela zmizet. Dalším poznávacím znakem je pruhování, které sahá až ke kopytům.