čtvrtek 19. září 2024

V osmifinále Cincinnati jsou čtyři Češky

Do osmifinále turnaje v Cincinnati se probojovaly čtyři české tenistky. Mezi šestnácti nejlepšími se představí Vondroušová, Muchová, Bouzková a Nosková.

Linda Nosková v zápase proti Petře Kvitové

• Linda Nosková v zápase proti Petře Kvitové

Vondroušová se v druhém kole utkala s Anastasií Potapovovou. Vondroušová hned v úvodu zápasu ztratila podání a prohrávala 2:4. Poté nastartovala k obratu a v utkání měla navrch. Nad sedmadvacátou hráčkou světa zvítězila ve dvou setech 6:4 a 6:2.

Karolína Muchová postoupila do třetího kola turnaje po výhře nad Chorvatkou Petrou Martičovou 6:3, 3:6 a 6:3. První set získala Muchová bez problémů poměrem 6:3. Ve druhém setu Chorvatka srovnala a utkání rozhodl až třetí set, ve kterém Muchová zápas ukončila přímým bodem z podání.

Petra Kvitová účast ve finále neobhájí. V českém derby prohrála s Lindou Noskovou 6:3, 2:6 a 4:6. Nosková sice prohrála první set a ve druhém a třetím setu ztrácela, ale druhý vzájemný souboj s Kvitovou dokázala dotáhnout do vítězného konce. Kvitová v utkání vytvořila třináct dvojchyb.

Marie Bouzková zvítězila nad Belgičankou Elise Mertensovou ve třech setech 2:6, 6:4 a 1:6. Bouzková se po Wimbledonu a Montrealu probojovala opět mezi šestnáctku nejlepších.

Zdroj: wtatennis.com