neděle 8. září 2024

V Česku se závodilo o titul

Letošní ročník Mistrovství světa v rally se chýlí ke konci. Předposledním podnikem byla Středoevropská rally, která se konala i na území Česka.

toyota

Kalle Rovanperä s Toyotou
Zdroj: wrc.com

• Kalle Rovanperä s Toyotou
  • Zdroj: wrc.com

Do Česka světová rally dorazila vůbec poprvé. Ve čtvrtek závod odstartoval prezident Petr Pavel v centru Prahy, pak se závodníci vydali na dostihové závodiště v Chuchli a následně do Klatov. Pátek patřil rychlostním zkouškám v okolí Vimperka, pak se soutěž přesunula do Německa a Rakouska.

Zrádné počasí a podmínky na trati zavařily i favoritům. Větším klopýtnutím se ale vyhýbal Belgičan Thierry Neuville s Hyundaiem a po vyrovnané jízdě vyhrál. Až druhé místo zbylo na finského pilota Toyoty Kalle Rovanperu, který ale i navzdory výletu ze silnice obhájil loňský titul. Třetí dojel Ford Puma Estonce Otta Tänaka.

V nejvyšší kategorii Rally1 Česko nemělo žádného zástupce, ale v nižších kategoriích se Čechům dařilo. Ve třídě WRC2 Erik Cais s Fabií dojel celkově druhý a ve WRC3 premiérově vyhrál Filip Kohn s Fordem Fiesta.