sobota 28. září 2024

Úžasný double. Tereza Valentová vyhrála dvouhru i čtyřhru mezi juniorkami

Sedmnáctiletá tenistka ve finále singlu porazila další Češku Lauru Samson

Zdroj: profimedia

• Dvojnásobná juniorská šampionka. Tereza Valentová vyhrála v Paříži dvouhru i čtyřhru.
  • Zdroj: profimedia

České ženy i dívky mají prostě mimořádné tenisové geny. Dokládá to skvělý úspěch našich juniorek. Tereza Valentová v Paříži opanovala singl i debl.

Úspěch českých dívek podtrhuje Laura Samson, právě šestnáctiletá tenistka byla soupeřkou Valentové ve finále dvouhry.

Vítězka prošla turnajem ve dvouhře bez ztráty setu, s Laurou Samson si poradila 6:3 a 7:6.

V souboji hráček pražské Sparty měla celou dobu navrch o rok starší Valentová. V první sadě vedla 3:0, po srovnání na 3:3 se soupeřce utrhla na 6:3. Ve druhém setu měla možnost za stavu 6:5 dopodávat, nakonec ale musela do tie-breaku. V něm neztratila jediný bod a slavila triumf. „Pocity jsou neskutečné. To je sen každého vyhrát grandslam, ať už juniorský nebo normální. Tohle je další krok ke zlepšení," věří vítězka. Valentová je čtvrtou českou hráčkou v historii, která v Paříži grandslamový singl ovládla.

Tenisový double dokonala v deblové soutěži. Se Slovenkou Renátou Jamrichovou ve finále porazily americký pár Grantová, Jovicová 6:4, 6:4.

Autor: Evžen Zavadil