středa 18. září 2024

Úžasné. Muchová smetla Rusku Potapovovou a je v osmifinále US Open

Česká tenistka v New Yorku obhajuje semifinálovou účast z loňska. V osmifinále ji čeká vítězka souboje mezi Italkou Jasmine Paoliniovou a Julií Putincevovou

Hladký průběh. Karolína Muchová proklouzla do osmifinále bez ztráty setu.

• Hladký průběh. Karolína Muchová proklouzla do osmifinále bez ztráty setu.

Karolína Muchová to prostě na tvrdém povrchu na US Open umí. Ve třetím kole vyřídila Anastasiji Potapovovou ve dvou setech 6:4 a 6:2 za pouhých 72 minut.

Osmadvacetiletá tenistka neztratila za celý zápas podání, naopak třikrát prolomila servis soupeřky. Jedinému zádrhelu čelila Muchová ve čtvrtém gemu prvního setu, když odvracela dva brejkboly. Zvládla to a rychle otočila skóre ve svůj prospěch na 4:2. Druhá sada pak už byla jasnou záležitostí. Za stavu 5:1 ještě nevyužila tři mečboly při podání 23leté Rusky, v následné hře ale i díky osmému esu získala čistý gem i utkání.

V osmifinále narazí česká hráčka na vítězku souboje mezi Italkou Jasmine Paoliniovou a Ruskou Julií Putincevovou.

Muchová v New Yorku obhajuje semifinálovou účast z loňska. V letošní sezoně kvůli vleklému zranění zápěstí odehrála jen 14 zápasů, dnes si připsala 10. vítězství.