Vémola nedokázal doložit původ zvířete, navíc měl zfalšované dokumenty o jeho rodičích, neměl povolení pro chov ani vhodné podmínky. I proto se jej ministerstvo životního prostředí rozhodlo odebrat. Vémola v pátek prohlásil, že jedná o umístění tygřice v Chomutově. „Jsem díky svým partnerům v aktivním jednání se zoologickou Chomutov, která by se ráda ujala naší Antonie,“ napsal.
Ředitelka zooparku Věra Fryčová to označuje za nesmysl. „Žádná jednání o umístění této tygřice v našem zooparku nevedeme. Ani to nedává smysl – tygry nechováme, nemáme pro ně žádné zázemí,“ uvedla.
Kvůli medializaci případu se začali lidé ve velkém obracet na české zoologické zahrady, aby pomohly zvrátit rozhodnutí o odebrání, žádají také, aby se tygra ujaly. „Odborníci ze zoologických zahrad celou situaci od začátku důkladně monitorují a vzhledem k tomu, že zvíře současný majitel nabyl nelegálně, bez platných dokumentů a držel jej v neschválených a pro druh zvířete v naprosto neodpovídajících podmínkách, plánované kroky a vydané stanovisko ministerstva plně podporují,“ oznámila Unie českých a slovenských zoologických zahrad.
„V případě umělého odchovu a následného kontaktního chovu a ochočování dochází k psychickému mrzačení zvířat a jejich týrání. Uměle odchovaný jedinec nemá přirozené sociální návyky svého druhu a v lepším případě stráví osamělý život, protože v dospělosti se stává pro svého pána nebezpečným. Je statisticky dokázáno, že v takových podmínkách se velké šelmy dožívají polovičního věku než v zoologických zahradách,“ vysvětluje prezident unie David Nejedlo s tím, že takové jednání unie neschvaluje a tvrdě odsuzuje. „Obzvláště v případech, kdy jsou takovým chovem zvířata zneužívaná pouze k mediálnímu zvyšování osobního statusu jejich majitelů bez jakékoli přidané hodnoty k ochraně přírody, se vůči nim musíme vymezit.“
V úterý dopoledne tygřice odcestovala do nového domova.