středa 26. června 2024

Ukrajinská beznaděj. Rumuni potrestali chyby Lunina a deklasovali soupeře

Spektakulární úvodní trefu zařídil bývalý špílmachr Sparty i Slavie Stanciu

Zdroj: profimedia

• Geniální střelec. Nicolae Stanciu ukázal znovu svoji velikost, zápas s Ukrajinou otevřel úžasnou střelou.
  • Zdroj: profimedia

Dvě chyby možná největší hvězdy zápasu zhatily šance na bodový zisk Ukrajinců v úvodním duelu skupiny E. Gólman Lunin z Realu Madrid nejdřív namazal soupeři při odkopu a jeho pochybení skvělou střelou do šibenice potrestal Stanciu.

Ve druhé půli pak ránu Marina propustil brankář Ukrajiny pod tělem a v 53. minutě tak byl stav 2:0. Rumuni najednou zcela ovládli hru a necelou hodinu po začátku bylo rozhodnuto. V 57. minutě dokonal dílo zkázy Dragüs, který uklidil míč zblízka do soupeřovy sítě.

V 84. minutě přece jen mohl snížit z brejku Mudryk, v šanci však bránu netrefil. Rumuni tak do šampionátu vykročili skvěle, Ukrajinci naopak zcela propadli. „Je to skoro až trapné, co museli naši fanoušci vidět. Je mi stydno. V příštím zápase zkusíme nabídnout fanouškům více, musíme vyhrát, musíme se poučit,“ kál se zničený obránce Zinčenko po zápase v Mnichově.

V úvodu duelu byl přitom favorit aktivnější, ale žádnou šanci si nevypracoval, rumunská obrana byla kompaktní. A potom přišla Luninova hrubka a najednou byl na hřišti jen jeden tým.

V druhém zápasu skupiny E vyběhnou na trávník stadionu ve Frankfurtu fotbalisté Belgie a Slovenska, úvodní hvizd zazní v 18 hodin.

Skupina E: Rumunsko – Ukrajina 3:0 (2:0), branky: 29. Stanciu, 53. Marin, 57. Dragüs

Autor: Evžen Zavadil