sobota 28. září 2024

Ukrajinci otočili duel se Slovenskem a pořádně zamotali skupinu E

Páteční program mistrovství Evropy ve fotbale otevřel duel Ukrajiny se Slovenskem, který Ukrajinci otočili na 2:1.

Roman Jaremčuk střílí rozhodující gól.

• Roman Jaremčuk střílí rozhodující gól.

Fotbalisté Slovenska na mistrovství Evropy v prvním zápase zaskočili Belgii a proti Ukrajině měli možnost zajistit si postup ze skupiny. V úvodu utkání byli Slováci skutečně lepším týmem a díky netradiční Slávisticko - Sparťanské spolupráci se dostali do vedení. V 17. minutě totiž Lukáš Haraslín poslal centr do vápna a Ivan Schranz ho hlavičkou pohodlně uklidil do sítě.

Po slabší půlhodině ovšem začali přebírat iniciativu Ukrajinci a ještě více ji vystupňovali po změně stran. Vyrovnávací gól z toho v 54. minutě vytěžil Šaparenko, který využil toho, že ho ve vápně nikdo nehlídal a z prostoru okolo puntíku překonal gólmana Martina Dúbravku.

Všechny tři body a s nimi i naději na postup pak pro Ukrajinu vybojoval v 80. minutě Roman Jaremčuk, když skvělým prvním dotykem zkrotil těžký míč a druhým ho poslal okolo Dúbravky do slovenské brány.

Skupina E je tak až nečekaně vyrovnaná a pokud Belgie naplní předpoklady a porazí Rumunsko, mohou jít do posledního skupinového kola všechny čtyři týmy se třemi body.

Slovensko - Ukrajina 1:2 (1:0)

Branky: 17. Schranz (Haraslín) – 54. Šaparenko (Zinčenko), 80. Jaremčuk (Šaparenko)

Karty: 84. Jaremčuk (UKR)

Držení míče: 55 % : 45 %.

Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 9:12.