Později se žena zmínila, že ví, jak vydělat investicí do kryptoměn, se kterou už prý měla sama zkušenosti. Ochotně muži nabídla pomoc a postupně jej krok po kroku instruovala. „Muž si tak založil účet na kryptoměnové burze, poté do aplikace nahrál své platební karty a povolil v internetovém bankovnictví platby. Následovalo založení kryptoměnové peněženky a zaslání první platby za 400 dolarů. Žena mu také ještě zaslala dva internetové odkazy s tím, že se jedná o skvělé burzy s kryptoměnou,“ popsala naivitu podvedeného muže policejní mluvčí Klára Jeníčková.
I tam si tak muž založil účty. Pak nakoupil kryptoměnu a převedl ji do virtuální kryptoměnové peněženky. Převod se zobrazil automaticky na jeho účtu. „Veškeré investice iniciovala žena z Japonska, on osobně žádnou na základě vlastního uvážení neprováděl. Když si chtěl ale vybrat zhodnocené vklady, musel zaplatit poplatek ve výši 39 tisíc dolarů. Ani poté však výběr nebyl možný, musel platit další a další poplatky,“ upřesňuje mluvčí.
Ve chvíli, kdy odmítl platit dál, kryptoměna ze založených účtů zmizela. Muž navíc poslal do virtuální peněženky své známosti i další peníze na letenku, aby mohla přiletět do Česka. Setkání s ní se ale nedočkal. Dohromady přišel o 2,67 milionu korun. Policie případ řeší jako trestný čin podvodu, pokud zlodějku dopadne, hrozí jí až osm let za mřížemi.