Samička bílého tygra pochází z nelegálního chovu a do zoo ji umístilo Ministerstvo životního prostředí. Když se jí ujali ošetřovatelé, byly jí asi dva až tři měsíce, měla zanedbanou srst a především špatné návyky z domácího chovu. Chybí jí lidská společnost a vyžaduje hlazení. Ostatních tygrů ze zoo si moc nevšímá. Navíc nebude vědět, jak se k ostatním šelmám chovat. Jedná se totiž o návyk, který se nestihla naučit od své matky.
Bílí tygři jsou oblíbenou atrakcí snobských chovatelů Jedná se o mutaci tygra indického, kterou provází mnoho genetických poruch.
„V roce 1951 v Indii pytláci odchytli světle zbarveného mladého samce, kterého pak odevzdali do soukromé zoo mahárádži z Révy. Mahárádžovi se neobvyklé zbarvení srsti zalíbilo, a tak se rozhodl jít proti přírodě a nechal uměle vyšlechtit bílého tygra. Mohan, jak samce mahárádža pojmenoval, pak zplodil několik mláďat s nepříbuznou samicí Begum, která měla klasické zbarvení. Z mláďat, která se jim narodila, pak vybral jenom světle zbarvené samice, které opět zkřížil s jejich otcem Mohanem,“ popisuje hodonínská zoo.
„Jakmile mahárádža zjistil, že tato zhýralost funguje, aplikoval to na více jedincích. Všichni bílí tygři na světě jsou tedy příbuzní. Toto příbuzenské křížení způsobilo, že bílé tygry doprovází nespočetné množství geneticky vázaných tělesných a zdravotních potíží. Drtivá většina bílých tygrů trpí šilhavostí, vrozenou vadou nohy, deformací páteře nebo rozštěpem patra. V přírodě by takové zvíře nepřežilo,“ doplňuje zoo ve svém informačním textu.
O dalším osudu tygří holčičky rozhodne soud.