čtvrtek 18. července 2024

Tvůrce světového hitu, který u nás zpívala Jitka Zelenková, ukončil kariéru

Zákeřná nemoc ukončila kariéru kytaristy Micka Jonese, autora nejednoho hitu, zejména 80. let. Kytarista chce ale dál být nehrajícím kapitánem.

1024px-Mick_Jones_Wikipedia

Mick Jones už s Foreigner dál vystupovat nebude.
Zdroj: Wikimedia Commons

  • Mick Jones už s Foreigner dál vystupovat nebude.
  • Zdroj: Wikimedia Commons

Skladbu I Want To Know What Love Is zná celý svět, ačkoliv už méně lidí ví, že jejími tvůrci je americká kapela Foreigner a zejména jejich kytarista a zakládající člen Mick Jones. Ačkoliv kapela má na kontě řadu šlágrů, právě tahle skladba jí zajistila nesmrtelnost a velké množství coververzí, kdy v češtině ji má na svědomí zpěvačka Jitka Zelenková, která ji nazpívala pod názvem Bez lásky láska není. Další podobný hit ale už Mick Jones do svého repertoáru nepřidá. Oznámil totiž, že ukončuje svou aktivní hudební dráhu.

"Fanoušci si velmi dobře uvědomují, že už nějakou dobu nevystupuji na pódiu s kapelou. Před několika lety mi byla diagnostikována Parkinsonova choroba. Chci, aby všichni věděli, že se mám dobře. Nicméně už je těžké být na pódiu, stále jsem zapojený do věcí s Foreigner," uvedl kytarista, který kapelu založil v roce 1977 a po odchodu původního zpěváka Lou Gramma v roce 2003, zůstal dnes 79letý Jones už jediným původním členem kapely. Letos by Foreigner měli být uvedeni do Rock n´rollové síně slávy.

Foreigner se nyní nacházejí na cestách, kdy dokončuje rozlučkové turné, kde Jonese zastoupil kytarista Luis Maldonado. Oficiálními lídry kapely jsou nyní zpěvák Kelly Hansen (ex-Hurricane) a basista Jeff Pilson (ex-Dokken).

Autor: Jan Skala

Související

Andy Murray
Tenis

Organizátoři Wimbledonu jsou připraveni uctít Murrayho

Michal Kadlec.
Fotbal

Konec legendy. Michal Kadlec se rozloučil s fotbalem

Camila Giorgi.
Tenis

Odchod v tichosti. Italka Giorgi překvapivě ukončila kariéru

Diego Schwartzman.
Tenis

Bývalý osmý hráč světa Schwartzman oznámil konec kariéry