čtvrtek 18. července 2024

Turisté se dočkají Brdské hřebenovky. Bude mít 120 kilometrů

Milovníci pěší turistiky se mohou těšit ze tří nových turistických tras v Brdech. Díky nim vznikne Brdská hřebenovka s délkou 120 kilometrů.

Nové turistické trasy v Brdech.

Nové turistické trasy v Brdech.
Zdroj: Středočeský kraj

  • Nové turistické trasy v Brdech.
  • Zdroj: Středočeský kraj

V Brdech byly vyznačeny tři nové turistické trasy o celkové délce 13 kilometrů, které doplňují stávající síť značených tras a umožňují vznik 120 kilometrů dlouhé Brdské hřebenovky. Nové trasy jsou vyznačeny pásovými značkami a doplněny tabulkami a směrovkami. Díky nim se turisté snadno zorientují.

Z vytvoření nových turistických tras mám radost. Zejména mě těší nová „hřebenovka“, která díky novému osmikilometrovému úseku spojí masiv Toku a oblast vrcholu Praha. Jedná se o jedny z nejvyšších poloh Brd, které jsou pro návštěvníky velmi atraktivní,“ popisuje nové trasy radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václav Švenda.

Kromě hřebenovky se turisté můžou těšit i na dřevěné označníky na vrcholech a zajímavých místech v jejich blízkosti. Tyto umělecké skvosty, vyrobené studenty a učiteli Waldorfské školy z Příbrami, budou postupně osazeny v příštích několika letech.

Autor: Šimon Mitro

Související

sysel obecný
Domácí Fauna

Syslům se na Znojemsku daří. Nová kolonie hlásí mláďata

Rak kamenáč
Domácí Fauna

Hrozí vyhynutí nejvzácnějšího českého raka

víla
Světové dny

Den víl

příroda
Zahraniční Příroda

EU schválila historický zákon o obnově přírody