Jedná se o melodii převzatou z Deváté symfonie Ludwiga van Beethovena, kterou v roce 1823 složil na slova lyrické básně Friedricha Schillera Óda na radost.
Turek zvolený za motoristy vešel ve známost svým obdivem k Hitlerovi a nacismu nebo hajlováním, který nepříliš přesvědčivě omlouval mladickou nerozvážností. Podrobnosti zde.
A právě to mu dali lidé pod jeho příspěvkem náležitě najevo.
„To byla evropská hymna, ty vole. Ale asi ji dlouho neslyšel takhle instrumentálně,“ narážel na kultovní scénu z filmu Samotáři Pirát Marcel Kolaja. „Tak třeba by z německé tvorby ocenil spíše Die Fahne hoch než nějakého polozapomenutého klasika z Bonnu. Tihle sběratelé starožitností jí mívají rádi,“ přidal se jeho stranický kolega Mikuláš Peksa.
„Ten jim to nandal! Level hrdinství: mateřská škola,“ podotkla další komentující. „To co nezná, byla předpokládám Beethovenova 9. symfonie. Což je zajímavé u někoho, kdo se označuje za milovníka historie, tradic. Ale když mu voliči na to divadlo skáčou,“ zní další z komentářů. "Tupý buran. A ještě se tím chlubí," přidal jiný komentující.
„Hlavní je si pak stoupnout k bankomatu,“ poznamenal na adresu štědrých platů europoslanců novinář Marek Švehla. „Hlavně, aby mu moc nestoupala ruka,“ kontroval Jan Moláček. A jakási Paula přidala vtípek z Paralelních listů, kde se holčička sedící na Turkově klíně ptá: „A tati, jak jsi bojoval proti diktátu z Bruselu?“ „Seděl jsem na prdeli a odmítal se postavit, dokud mi nezahrají moji hymnu Die Fahne choch,“ odpovídá Turek. „Frajer jak hovado,“ odtuší synek sedící mu u nohou.
Turek pak svůj první den v europarlamentu korunoval fotkou, kde sedí u piva. „Bolí mne ruce, když vidím, jak se dřu,“ připsal k ní. „Říkala jsem si, že to určitě bude parody účet. Tak asi ne,“ stojí v jednom z mála slušných komentářů. „Vysmíváte se vašim voličům, nebo si myslíte, že jim vaše posty imponuji. My ostatní totiž víme, že jste magor. Ovšem, že až tak velký?“ dodává autorka.