čtvrtek 18. července 2024

Tropická bouře zasáhne Texas

Tropická bouře Alberto míří k pobřeží Texasu a Mexika.

tropická bouře

Ilustrační foto.
Zdroj: Wikimedia Commons

  • Ilustrační foto.
  • Zdroj: Wikimedia Commons

Národní hurikánové centrum předpovídá, že první tropická bouře této sezóny v Atlantiku se vytvoří ve středu Mexického zálivu. Bouře dostane jméno Alberto a přinese s sebou silné deště, záplavy a mohutný vítr na pobřeží Texasu a severovýchodního Mexika.

Meteorologové vydali varování před tropickou bouří pro pobřeží Texasu od San Luis Pass po ústí řeky Rio Grande a pro severovýchodní pobřeží Mexika od ústí řeky Rio Grande po Puerto de Altamira. Předpokládá se, že Alberto zasáhne mexické pobřeží pozdě ve středu večer nebo ve čtvrtek ráno místního času. Hrozí bleskové záplavy. V oblastech s vyšším terénem v severovýchodním Mexiku hrozí i sesuvy půdy. Bouře by mohla způsobit vzedmutí mořské hladiny až o 1,2 metru na některých částech pobřeží Texasu.

Atlantická hurikánová sezóna oficiálně začala 1. června a trvá do konce listopadu, s největší aktivitou obvykle v období mezi polovinou srpna a polovinou října. Tropická bouře se klasifikuje jako hurikán, kdy vítr dosáhne rychlosti minimálně 120 kilometrů za hodinu.

Autor: Šimon Mitro

Související

Elon Musk
Zahraniční

Musk přesune SpaceX do Texasu. Vadí mu kalifornské zákony

Robert_Menendez_(35532049526)
Zahraniční

Americký senátor jako agent Káhiry. Demokrat bral úplatky od egyptské vlády

YmI5OGZjYzhlMTI2Yjc2ZmREYJ1WPM2jh25wjeKowY9SZafW5amkoPE-K0jWy6ASdybjULHco2DL_v82XISlKK_-h4Jfzpnl3VUgoGXv7oJN-EA1kBac9vBzXTW0L6MAC-60aXE6YypsmratyMqlF2LP_YlwjqXAK_jcaRLa1rBOrn9Hjo9vX-B9PalYbwoP9DiF_CblTC
Zahraniční

Spojené státy zaznamenaly už tři nemocné s dýmějovým morem

Ceremony_to_impanel_USEPA_National_Environmental_Youth_Advisory_Council_on_16_November_2023_-_38
Zahraniční

Biden zopakoval, že kandidaturu nevzdá. Podpořil jej i jeho někdejší soupeř