pátek 20. září 2024

Tříbodový Pastrňák se vrací do formy

Hokejový útočník David Pastrňák pomohl gólem a dvěma asistencemi k vítězství Bostonu nad Torontem.

David Pastrňák

• David Pastrňák

Utkání otevřel ve 14. minutě David Pastrňák, který se trefil v sezoně už počtrnácté. Český útočník byl i u druhé branky. Po jeho nahrávce skóroval Kevin Shattenkirk. Boston vedl už 0:2. Dvougólový náskok ale Medvědi ztratili. Boston se díky gólu Trebta Frederica dostal opět do vedení, ale šest vteřin před závěrečným hvizdem vyrovnal Auston Matthews, 3:3.

O výhře Bostonu rozhodl osm vteřin před koncem prodloužení kapitán týmu Brad Marchand. Gól mu skvěle připravil David Pastrňák.

„Marchand odvedl skvělou práci při napadání. Rychle jsem se podíval, jestli se dostal do úniku se mnou, když jsem viděl, že ne, rozhodl jsem se, že zkusím zakončit sám. Neproměnil jsem, ale naštěstí se mi povedlo rychle vrátit puk před branku a Brad si s ním skvěle poradil,“ řekl Pastrňák po utkání.

Bruins vyhráli proti Maple Leafs pátý zápas v řadě. David Pastrňák se s šestatřiceti body posunul na druhou říčku kanadského bodování. Na vedoucího Kučerova ztrácí čtyři body.

TORONTO MAPLE LEAFS – BOSTON BRUINS 3:4 PO PRODLOUŽENÍ.

Zdroj: nhl.com