čtvrtek 25. července 2024

Trenér Saňák přichází do Pardubic

Novým koučem fotbalových Pardubic se stal Jiří Saňák. Na trenérské pozici vystřídá Radoslava Kováče.

Jiří Saňák

Jiří Saňák
Zdroj: FILIP FOJTÍK / MAFRA / Profimedia

  • Jiří Saňák
  • Zdroj: FILIP FOJTÍK / MAFRA / Profimedia

Fotbalové Pardubice po odchodu Radoslava Kováče dlouho bez trenéra nezůstaly. Klub povede do nové sezony Jiří Saňák. Šestačtyřicetiletý Saňák začal trénovat mládež Sigmy Olomouc už ve svých 22 letech, poté co musel ukončit svou hráčskou kariéru kvůli zdravotním problémům. Jako asistent trenéra působil v Jablonci, íránském Esteghlalu, nebo u mládežnických reprezentací. Saňák naposledy působil v Olomouci, kam přišel v roce 2021 jako asistent. Po odchodu hlavního trenéra Václava Jílka mužstvo dočasně převzal. V minulém týdnu se s Olomoucí rozloučil a vrací se do rodného kraje.

„Jsem rád, že se stávám součástí pardubického klubu a strašně moc se na novou práci těším,“ sdělil trenér Saňák. „Chtěl bych navázat na vynikající dlouhodobou práci Jirky Krejčího, který tady dlouhodobě působil s Jaroslavem Novotným, i na práci Radka Kováče. Budeme pracovat na tom, abychom se ještě dál posunuli nejenom v tabulce, ale i v herním projevu,“ dodal.

Nový hlavní kouč si vybral jako asistenta trenéra bývalého fotbalistu a českého reprezentanta Marka Kuliče. Tým nově rozšíří i trenér brankářů Lukáš Přibyl a Dušan Žmolík, který bude koučovat třetiligový B-tým.

Zdroj: fkpardubice.cz

Související

Klemen Mihelak
Fotbal Chance liga

Jablonec ohlásil posilu do brány, přichází Mihelak

Hráči FC Viktoria Plzeň
Fotbal Evropská liga

Plzeň zná soupeře v boji o Evropu

Tomáš Vlček za asistence fyzioterapeutů odkulhává ze hřiště
Fotbal Chance liga

Vlček si oblékne sešívaný dres opět až v dubnu

Jan Kuchta se v prvním utkání Chance Ligy neprosadil.
Fotbal Chance liga

Sparta prohrávala, nakonec zahájila sezonu vítězně