TikTok označil zprávy o tom, že by Čína zvažovala prodej americké části aplikace Elonu Muskovi, za „čirou fikci“. Tímto reagoval na spekulace publikované agenturou Bloomberg, která uvedla, že čínští představitelé zvažují tento krok jako možnost, jak aplikaci udržet na americkém trhu. TikTok i jeho mateřská čínská společnost ByteDance takové úvahy popřeli.
Platforma je v USA ohrožena zákonem, který by měl vstoupit v platnost 19. ledna. Ten požaduje, aby ByteDance prodal svůj podíl v TikToku, nebo čelil zákazu aplikace. Nejvyšší soud nyní projednává odvolání TikToku, který tvrdí, že zákon porušuje práva uživatelů na svobodu projevu.
Američtí zákonodárci vyjadřují obavy, že čínská vláda by mohla využít TikTok ke špionáži nebo šíření propagandy. Zákon zakazuje distribuci aplikace v USA, pokud její vlastník pochází ze země označené za „cizího nepřítele“. Čínská vláda navíc dříve naznačila, že by prodej technologických práv ByteDance do zahraničí zablokovala.
Prezident Joe Biden zákon o ochraně před aplikacemi kontrolovanými cizími nepřáteli podepsal loni. Donald Trump, který nastoupí do úřadu 20. ledna, požádal o odklad účinnosti zákona, aby mohl jednat o možném řešení. Během svého předchozího mandátu neúspěšně prosazoval prodej TikToku americkým firmám.