Teroristé zfanatizovali studenty univerzit v USA, Evropě, Asii i Austrálii

Obří propalestinské akce začaly na amerických univerzitách a rozšířily se do Kanady, Evropy, Británie, Austrálie i Japonska. Čím dál častěji zaznívají hlasy, že je za nimi Hamás.

sonda4

Univerzita v Paříži.
Zdroj: X

  • Univerzita v Paříži.
  • Zdroj: X

Kampusy univerzit vypadají stejně: stanují v nich maskovaní studenti, provolávají motto Hamásu, vyzývají k vraždění Židů, demolují budovy, napadají své odpůrce, kradou vzácné knihy, dožadují se pro sebe humanitární pomoci v podobě jídla a zůstává po nich spoušť.

"Vždycky jsme věděli, že se Hamás skrývá ve školách, jen jsme si neuvědomili, že to nejsou jen školy v Gaze, ale také Harvard, Kolumbie a mnoho elitních univerzit," řekl na Valném shromáždění OSN izraelský velvyslanec při OSN Gilad Erdan.

Starosta New Yorku Eric Adams tvrdí, že protesty řídí lidé zvenčí napojení na teroristické skupiny, a že podstatná část zatčených na protestech nebyli studenti. "Není to jednotné číslo, je to množné číslo, je několik takových organizací a skupin. Zpravodajská divize mě informovala, že identifikovala profesionální agitátory," pronesl.

Americký senátor Tom Cotton popsal propalestinské studentské tábory na amerických univerzitách jako malé Gazy. "Jsou to nechutné žumpy antisemitské nenávisti, protestující jsou fanatici a zrůdy," nebral si servítky.

Řada lidí navíc poukazuje na fakt, že protestující studenti jsou dobře organizovaní a obvykle okupují kampusy v desítkách zcela totožných stanů. Nechybí mezi nimi stany zdravotnické či jídelní, protestující staví barikády. Řada studentů přiznává, že netuší, proč se akcím připojili.

„Je snadné si z těchto dětí dělat legraci, ale já je vidím jako oběti. Ztracenci s vymytými mozky, kteří hledají smysl života. Nevědí, co podporují a proč. Jsou jen naštvaní na systém, kterému nerozumí,“ zaznívá z řad kritiků.

Studenti zahájili okupační stávku na berlínské Humboldtově univerzitě, ve Velké Británie se táboří v kampusech v Sheffieldu, Bristolu a Newcastlu či Manchesteru, připojili se také studenti pařížské univerzity. Protesty studentů zasáhly australské Melbourne i Sydney a pět japonských univerzit.

Ve Spojených státech řadu protestů rozehnala policie a zatkla stovky účastníků. Protestující z Kolumbijské univerzity v New Yorku poté oznámilo vedení školy, že chtějí, aby jim zrušila zkoušky a dala jim rovnou dobré známky, protože s nimi policejní zásah otřásl. Policie zasahovala také v Berlíně a Paříži.

Související

GILfSCyWIAA7hGh
Zahraniční

Univerzity jako semeniště socialismu. Argentina je financovat nebude

GY6peJ3WAAAwvSX
Zahraniční

Argentinští studenti vyšli do ulic. Nelíbí se jim škrty pro univerzity

profimedia-0870795686
Zahraniční Video

Amsterdamská policie ukončila akci podporující Hamás, pomohly jí buldozery

profimedia-0867474369
Zahraniční Video

Miluji Hamás, protože zabíjí Židy. Vlna antisemitismu se z USA přelévá do Evropy