neděle 21. dubna 2024

Teenagery táhne hlavně YouTube a TikTok

Sociální sítě jako TikTok a Instagram u mladistvých stále vládnou, zájem o ně však mírně klesl.

TikTok

Ilustrační foto.
Zdroj: Pexels

  • Ilustrační foto.
  • Zdroj: Pexels

Průzkum agentury Pew Research každoročně zkoumá, jaké platformy mladí v USA využívají a jak se jejich zájem o sociální sítě a multimediální obsah v průběhu let mění. Stejně jako loni i nyní teenageři holdují především aplikaci YouTube, kterou používá 9 z 10 náctiletých v rozmezí 13 až 17 let. Ze sociálních sítí i letos dominuje TikTok, jenž klesl z loňských 67 procent na letošních 63 procent. O tři procenta klesl Instagram (59 %), kterého těsně předběhla platforma Snapchat (60 %).

Ostatní sociální sítě mladí téměř nepoužívají. Na Facebook se někdy přihlásila jen třetina náctiletých, zbytek nikdy síť nepoužil. Ještě v roce 2015 používalo Facebook 70 procent teeenagerů. Kolem pětiny teenagerů se někdy přihlásilo na X (dříve Twitter), Discord č WhatsApp.

Z uživatelů TikToku a YouTbe vypadlo, že každý pátý ho používá takřka neustále. Zatímco na Instagram a Snapchat se uživatelé přihlašují spíš jen několikrát denně. Nepřetržitý čas strávený na sítích je častější u náctiletých Afroameričanů (54 %) a Hispánců (55 %) než u bělochů (38 %).

Autor: Šimon Mitro
Zdroj: Pew Research

Související

7145088569_ae1f7253d8_b
Ostatní Zajímavosti

Láhev vína zdarma při odložení mobilu, láká návštěvníky italská restaurace

X
Ostatní Sociální sítě

Kdo má nejvíce sledujících na síti X?

Elon Musk
Zahraniční

Musk je vyšetřován brazilským soudem kvůli dezinformacím

TikTok
Ostatní Sociální sítě

Většina dvacátníků v Americe je na TikToku