čtvrtek 19. září 2024

Tajfun ve třetí čtvrtině a Češky jsou ve finále předkvalifikace na MS

Basketbalistky porazily v semifinále turnaje domácí Mexiko a ve finále se střetnou s Jižní Koreou. Do hlavní části kvalifikace o MS 2026 v Berlíně postoupí jen vítěz

• Trenérka reprezentace Romana Ptáčková může být na předkvalifikačním turnaji v Mexiku zatím spokojená. Její svěřenkyně zvládly čtvrtý zápas v řadě.

Basketbalistky odvalily další balvan bránící postupu do hlavní fáze kvalifikace o světový šampionát. V semifinále turnaje v Mexico City porazily domácí tým 82:72 a ve finále je čeká Jižní Korea, se kterou se vítězně potkaly již ve skupině. Asiatky porazily ve druhém semifinále překvapivě Černou Horu, největšího favorita podniku.

Češky rozhodly o osudu jinak vyrovnaného zápasu ve třetí čtvrtině, tu vyhrály rozdílem třídy 30:14 a vedení pak už udržely. Zaskvěla se především Tereza Vyoralová, 30letá rozehrávačka trefila rychle tři trojky a vzala Mexičankám vítr z plachet. Celkově nastřílela Vyoralová 20 bodů, 16 z toho ve druhé části. „Ve druhém poločase se zlepšila jak obranná, tak útočná fáze,“ okomentovala duel trenérka Romana Ptáčková.

O jediné postupové místo do hlavní fáze kvalifikace na MS 2026 v Berlíně si Češky zahrají s Jižní Koreou v jednu hodinu v noci z neděle na pondělí.

Předkvalifikace o MS 2026, play-off turnaje v Mexico City, semifinále:

Česko – Mexiko 82:72 (19:18, 32:35, 62:49), nejlepší střelkyně: Vyoralová 20, Pospíšilová 13 – Jaquezová 20, Ramosová 15

Jižní Korea – Černá Hora 88:66