sobota 28. září 2024

Švédsko v souboji hokejových velikánů porazilo USA

Švédové zvítězili v zajímavém duelu nad Američany 5:2. Výhru si pojistili v závěru utkání.

Hráči Švédska zvítězili nad USA

• Hráči Švédska zvítězili nad USA

Duel mezi největšími favority nejen skupiny B Švédskem a USA otevřel v 9. minutě po signalizované výhodě Švédska Joel Eriksson Ek, který propálil brankáře Lyona. O dvě minuty později mohli Švédové zvýšit svůj náskok, ale Kempe po krásné kombinaci amerického brankáře neprostřelil. První třetinu vyhráli Švédové 1:0.

Švédové odskočili do dvougólového vedení v úvodu druhé třetiny. Lucas Raymond se trefil pod horní tyč. Američané vstřelili kontaktní gól po střele Werenskiho, který vymetl horní roh Gustavssonovy branky. Hráči USA si do konce třetiny vytvořili několik slibných šancí, ale místo vyrovnání znovu inkasovali. Švédové po čtyřiceti minutách vedli o dvě branky.

Američané dokázali utkání ve 44. minutě zdramatizovat. Nikým nehlídaný Brock Nelson prostřelil Gustavssona a snížil na rozdíl jediné branky. Američané se snažili o vyrovnání, skvělou příležitost měli při vyloučení Erikssona Eka dvě minuty před koncem utkání. Američané se při přesilové hře rozhodli pro hru bez brankáře, šest hráčů USA proti čtyřem Švédům. Místo ideální příležitosti k vyrovnání Američané zazmatkovali a střelou od modré čáry zvýšil na 4:2 při vlastním oslabení Victor Hedman. Američanům nezbývalo nic jiného než riskovat a hráli opět bez gólmana Lyona. Šest vteřin před závěrečnou sirénou vstřelil druhý gól v utkání Eriksson Ek. Utkání hokejových velikánů ovládlo Švédsko.

ŠVÉDSKO – USA 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 9. Eriksson Ek (Heed, M. Johansson), 24. Raymond (Hedman, Eriksson Ek), 37. M. Johansson (Holmberg, Pettersson), 60 Hedman (Holmberg, Kempe), 60. Eriksson Ek (Frödén) - 33. Werenski (S. Jones, Boldy), 44. Nelson (Gaudreau, Vlasic)