úterý 22. října 2024

Švédky vyzvou v semifinále Španělky

Čtvrtfinálový zápas mezi Japonskem a Švédskem ovládly švédské hráčky a postupují do semifinále. O finále si to rozdají se Španělkami.

Magdalena Eriksson

Zdroj: @UWCL

• Magdalena Eriksson
  • Zdroj: @UWCL

Seveřanky vstřelily první gól v 32. minutě po standardní situaci. Ilestedtová dokázala využít nastalého zmatku a střelou pod břevno změnila stav zápasu. Švédky navýšili svůj náskok šest minut po pauze z pokutového kopu. Angeldahlová přízemní střelou k levé tyči zvýšila na 0:2.

V 74. minutě mohly Japonky zápas zdramatizovat a snížit z pokutového kopu. Přísně nařízenou penaltu ale nedokázala Uekiová proměnit. Japonky dokázaly v závěru utkání už jen snížit na 1:2.

V semifinále se Švédky utkají v úterý se Španělkami, které porazily ve čtvrtfinále Nizozemky po prodloužení.