Spojené státy nebyly jediné, kdo Rusko varoval před možností velkého teroristického útoku a komu tamní vláda nenaslouchala. S velkou pravděpodobností terorismu se na Moskvu obrátily i spojenecké úřady z Íránu. Ty získaly poznatky z nedávných výslechů 35 zadržených, které tamní policie zajistila v souvislosti s lednovým útokem na pietní akci za zavražděného elitního íránského velitele Kásema Sulejmáního ve městě Kermán. I v tomto případě totiž stopy vedly do Tádžikistánu.
Při těchto výsleších obviněný vypověděl, že teroristé už odjeli do Ruska a že mají připravit velkou akci, ovšem o konkrétním datu a místě údajně nepadlo ani slovo. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov však na dotaz uvedl, že o žádné íránské hrozbě Moskva informována nebyla. Ke zprávě, s níž přišla agentura Reuters, se zatím nevyjádřil ani Teherán.
Stejně jako v lednu v Íránu, tak v březnu v Rusku, se k zodpovědnosti přihlásil Islámský stát, konkrétně jeho afghánská buňka. Moskva však nepřestává sledovat i ukrajinskou stopu, kde měli mít teroristé připravený prostor pro útěk dále na západ. Kyjev veškerá tato tvrzení odmítá.