sobota 28. září 2024

Stanley Cup vyhrála poprvé v historii Florida

Edmonton nedotáhl stíhací jízdu do konce. V rozhodujícím sedmém utkání vyhrála Florida nad Edmontonem 2:1 a raduje se ze zisku prvního poháru. Vítězný gól vstřelil Sam Reinhart.

Brankář Sergej Bobrovskij se Stanley Cupem

• Brankář Sergej Bobrovskij se Stanley Cupem

Do utkání vstoupily oba týmy aktivně. V 5. minutě skóroval Carter Verhaeghe a poslal Floridu do vedení. Z těsného náskoku se ale floridští fanoušci neradovali příliš dlouho. Už po dvou minutách vyrovnal z brejku Mattias Janmark.

V úvodu druhé třetiny byli více na puku hráči Oilers, ale byla to Florida, která skórovala. Obránce Floridy Dmitrij Kulikov uklidil puk z brankoviště Panthers, poslal ho Verhaeghemu, který ho posunul k Reinhartovi. Kanadský útočník nejdříve hledal, komu by mohl přihrát, ale pak vystřelil tvrdou střelu z pravé strany a vstřelil vítězný gól. Brankář Skinner neměl šanci. Oilers si ve třetí třetině vytvořili tlak, ale Florida si náskok uhájila.

Edmonton po úžasné stíhací jízdě prohrál v rozhodujícím sedmém utkání. Poprvé od roku 1945 došlo k sedmému utkání poté, co jeden z týmů vedl v sérii 3:0.

„Je to tak zvláštní,“ řekl útočník Panthers Matthew Tkachuk. „Myslím, že si ještě neuvědomujeme, čeho jsme právě dosáhli. Pokaždé, když se na tu trofej podívám, bude to lepší a lepší.“

Florida Panthers se stala součástí NHL v sezoně 1993/1994. Svůj první Stanley Cup získala až na čtvrtý pokus.

FLORIDA PANTHERS – EDMONTON OILERS 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Verhaeghe (Rodrigues, Lundell), 36. Reinhart (Verhaeghe, Kulikov) – 7. Janmark (Ceci)

KONEČNÝ STAV SÉRIE: 4:3

Zdroj: nhl.com