neděle 7. července 2024

Srbové si s Čechy poradili

EuroVolley skončil pro svěřence kouče Nováka v osmifinále. Soupeř byl prostě o něco lepší.

Milorad Kapur na příjmu.

• Milorad Kapur na příjmu.

Mistrovství Evropy volejbalistů pokračuje bez Česka. Osmifinálový soupeř Srbsko byl nad jeho síly. Kapitán Zajíček a spol. museli riskovat podání, ale právě 17 chyb na něm bylo jedním z klíčových faktorů prohry 0:3.

Nemůžu být spokojený. Porážka 0:3 je zkrátka porážka 0:3. Chtělo to trochu preciznosti a klidnou hlavu na servisu. Nedali jsme si v uvozovkách moc šanci s tím něco udělat, i když jsme možná jeden set nebyli daleko,“ hodnotil v italském Bari nepřekvapivou porážku trenér Jiří Novák.

Vzápětí se vyjádřil i k evropskému šampionátu celkově: „Na jednu stranu jsem rád, že jsme zápasy s přímými konkurenty o postup zvládli, na druhou stranu proti týmům, které jsou před námi, tomu trošku chybělo. Ten rozdíl je v preciznosti.

Blokař Josef Polák uznal kvality osmifinálového soka: „Myslím, že od nás všech to byl dobrý výkon. Bohužel byli Srbové lepší a měli to něco málo navíc, aby nás porazili v každém setu.“

Autor: Jakub Holý
Zdroj: cvf.cz