pondělí 1. července 2024

Sparta zvládla těžký úkol a může dál snít o postupu

Fotbalisté pražské Sparty doma porazili španělský Betis 1:0 a ve skupině C Evropské ligy si drží postupové naděje.

Sparťané slaví cenné vítězství

• Sparťané slaví cenné vítězství

Sparťané šli do utkání pátého kola základní skupiny Evropské ligy pod velkým tlakem. Proti těžkému soupeři ze Španělska potřebovali k udržení postupových nadějí alespoň remizovat. Zatímco Real Betis, který skupinu C vede, přiletěl do zamrzlé Prahy svůj postup ideálně zpečetit.

Nebezpečnějším celkem byli dle očekávání od začátku hosté, kteří poprvé zahrozili už ve 14. minutě. Fekir ale přízemní střelou na Vindahla nevyzrál. A ani další šance španělského týmu v prvním poločase v síti neskončily.

Po přestávce se začali aktivní hrou prezentovat také Sparťané a už v 54. minutě z toho těžili. Haraslín z hranice vápna propálil Silvu a vyprodaná Letná se mohla radovat z vedení 1:0.

Na hráčích Betisu bylo vidět, že se se ztrátou bodů nehodlají jen tak smířit a ve zbytku utkání pražanům v chladném počasí patřičně zatápěli. Nicméně domácí dokázali odolat a připsali si tak veledůležité tři body do tabulky.

AC Sparta Praha - Real Betis 1:0 (0:0)

Branky: 54. Haraslín (Kuchta)