pondělí 16. září 2024

Sparta zvládla strastiplný závěr utkání s Jabloncem, pohlídala si výhru

Do posledních chvil před finálovým hvizdem si Letenští drželi dvougólový náskok, Martinec zápas ještě zdramatizoval.

Ani v pátém kole Chance ligy nenašla Sparta přemožitele.

• Ani v pátém kole Chance ligy nenašla Sparta přemožitele.

Hned se sedmi novými hráči v základní sestavě oproti vyhrocenému zápasu předkola Ligy mistrů na rumunské půdě, nastoupila Sparta Praha do ligového utkání se Severočechy. Úřadující mistr držel misky vah nakloněné na svoji stranu, v nastavení se ještě zapotil.

Úvodní tlak Pražanů přinesl branku až ve 38. minutě. Po úspěšně odvráceném rohu zeleno-bílí přeci jen inkasovali. Centr do vápna sklepl Albánec Tuci svému spoluhráči Lukáši Haraslínovi. Ten vystřihl zasekávačku jabloneckému bekovi a nekompromisně zakončoval přízemní střelou. O poločase odcházeli domácí hráči do šaten za stavu 0:1.

Už se zdálo, že mohou fanoušci Jablonce slavit. Krásným lobem překonal Puškáč brankáře Vindahla a míč se zatřepetal v síti. Gól byl ale následně po přezkoumání VARem odvolán. O víc času na trávníku si i v druhém poločase řekl svým důrazem Indrit Tuci. Tentokrát mu gólovou šanci připravil rychlonohý Preciado, když vyslal centr na přední tyč. Autor asistence prvního gólu nezaváhal a přidal na své dnešní konto i branku. Konec zápasu ještě zdramatizoval Fortelný. Ten krásnou přihrávkou našel Jakuba Martince, který v souboji jeden na jednoho překonal brankáře Sparty a snížil na 1:2. Favorit si ale své vedení pohlídal a i nadále drží neporazitelnost.

Příští týden hrajou svěřenci Larse Friise úvodní zápas čtvrtého předkola Ligy mistrů na hřišti soupeře z Malmö.