čtvrtek 19. září 2024

Sparta vyřadila rumunského mistra a od Ligy mistrů ji dělí jediný krok

Fotbalisté Sparty na hřišti rumunského celku FCSB zvítězili 3:2 a postupují do závěrečného předkola Ligy mistrů.

Sparta slaví postup přes FCSB.

Zdroj: X / AC Sparta Praha

• Sparta slaví postup přes FCSB.
  • Zdroj: X / AC Sparta Praha

Po vlažném výkonu na Letné a s remízou 1:1 odjížděli sparťané k odvetě třetího předkola Ligy mistrů do Bukurešti. Tam na ně čekal rumunský mistr FCSB, s nímž se měli svěřenci Larse Friise utkat o postup do závěrečné fáze kvalifikace o Ligu mistrů.

Navzdory bouřlivé atmosféře na téměř vyprodaném jedenatřicetitisícovém Steaua stadionu, hosté v prvním poločase dominovali. Hlavní postavou se stal srbský útočník Sparty Veljko Birmančevič, který už ve 13. minutě otevřel skóre a po necelé půlhodině hry zvyšoval z penalty na 2:0.

Ještě před před přestávkou tentýž hráč oslovil skvělým centrem Lukáše Haraslína a ten trefou do rohu ještě víc zchladil rumunské fanoušky.

Ve druhém dějství zavelel k obratu kapitán FCSB Olaru, když překonal Vindahla podobnou střelou, jakou předvedl Haraslín. Ze zvýšeného tlaku nakonec domácí vykřesali ještě hlavičku Edjoumy v 84. minutě. Ale dramatický závěr už si Sparta pohlídala a poprvé v historii FSCB porazila.

Nyní čeká českého mistra poslední krok do základní skupiny letošního ročníku Ligy mistrů. Bude muset porazit švédské Mölmo. První zápas na půdě soupeře sehrají Pražané 20. srpna.