pondělí 16. září 2024

Sparta v pohodě zvládla pražské derby, jde do čela tabulky

Outsider neměl na Letné šanci, potopily ho trefy Vitíka a Birmančeviče z penalty

• Pan Gól. Veljko Birmančevič se raduje po proměněné penaltě, Sparta i díky jeho zásahu porazila Duklu 2:0.

Žádné drama se nekonalo. Mistr na Letné nedal nováčkovi šanci a připsal si povinné tři body po klidné výhře 2:0.

V pražském derby tahali za delší konec od začátku domácí. Duklu dlouho držel gólman Hruška, který zlikvidoval dvě velké šance Haraslína i příležitost Birmančeviče. Ve 38. minutě ale právě brankář Dukly podběhl rohový kop a Vitík na zadní tyči propálil vše, co mu stálo v cestě.

Krátce po půli mohl po rychlém brejku navýšit vedení Haraslín, slovenský kanonýr ale v dobré pozici přestřelil a promarnil tak již třetí velkou příležitost v zápase.

Spartu pak definitivně uklidnil v 81. minutě Birmančevič, který proměnil pokutový kop po ruce Peterky. V závěru mohl mistr přidat ještě další branky, Birmančevič a Krasniqi ale v koncovce neuspěli. Friisovi svěřenci mají tak po třech zápasech plný počet bodů a jsou v čele tabulky.

V úvodním zápase třetího kola Chance ligy vyhrála Slavia v Liberci 1:0 gólem Dioufa.