Sparta slaví po devíti letech ligový titul

Bezbranková remíza se Slováckem stačila Spartě na jistotu titulu.

Kapitán Sparty Ladislav Krejčí mezi fanoušky

Kapitán Sparty Ladislav Krejčí mezi fanoušky
Zdroj: Twitter @ACSparta_CZ

  • Kapitán Sparty Ladislav Krejčí mezi fanoušky
  • Zdroj: Twitter @ACSparta_CZ

Už v předposledním kole ligové nadstavby měli fotbalisté pražské Sparty možnost pojistit si vítězství v letošním ročníku Fortuna ligy. Stačilo k tomu získat aspoň bod na hřišti Slovácka.

Utkání poznamenal přívalový déšť, který se nad Uherské Hradiště přihnal těsně před výkopem. Na mokrém terénu začaly oba týmy opatrně. Osm tisíc diváků, mezi nimiž bylo mnoho Sparťanů vyhlížejících mistrovské oslavy, se v první půli vůbec nedočkalo střely na bránu.

Po změně stran byli nebezpečnější hosté, ale ani Minečevův pokus z úhlu v 58. minutě, ani Vitíkova hlavička o minutu později, si cestu do sítě nenašly. V samotném závěru Sparťané už spíše hájili remízu, která znamenala zlatý bod.

Historicky nejúspěšnější český fotbalový klub AC Sparta Praha tak slaví svůj 37. titul, který znamená mimo jiné účast v kvalifikaci příštího ročníku Ligy mistrů.

„Jsem nesmírně rád, že jsem součástí tohoto týmu, máme tady super kluky, kteří si titul svými výkony upřímně zasloužili,“ sdílel své pocity Brian Priske, dánský trenér, který dokázal dojít až na vrchol hned během své první sezony ve službách Sparty.

Autor: Ota Černý

Související

Václav Jurečka.
Fotbal

Jurečka je logicky Hráč měsíce

Hráči Bayernu s mistrovskou trofejí.
Fotbal

Dortmund zaváhal, Bayern má titul

V hale bylo jako v prádelně, tak se mistři zchladili.
Ostatní

Plzeň vyhrála ztracené finále

Jelena Rybakina.
Tenis

Rybakina potvrdila extratřídu