Sparta si v góly nabité odvetě pojistila postup

Odvetné utkání druhého předkola Ligy mistrů ovládli fotbalisté Sparty a irský tým Shamrock Rovers porazili 4:2.

Indrit Tuci pečetil výhru Sparty proti Shamrock Rovers.

• Indrit Tuci pečetil výhru Sparty proti Shamrock Rovers.

Fotbalisté Sparty vstupovali do odvetného utkání v rámci druhého předkola Ligy mistrů s pohodlným náskokem 2:0. Ten si zajistili suverénním výkonem v úvodním zápase na hřišti Shamrock Rovers minulý týden.

Vyprodaná epet Arena sledovala atraktivní útočnou podívanou, která už v prvním poločase přinesla tři góly. Skóre otevřel po půlhodině hry Olatunji, když proměnil centr Imanola. O pouhé tři minuty později bylo ovšem k překvapení domácích srovnáno. U inkasovaného gólu se nachomýtl nováček v základní sestavě Matthias Ross, který nicméně ještě před poločasem své zaváhání napravil a svým prvním gólem v rudém dresu vrátil Spartě vedení.

Hned po přestávce Irové zápas znovu zdramatizovali, když hlavičkou zakončoval znovu Greene. Zbytek duelu už měli ve své režii domácí. Nejprve střelou z blízka odpověděl Sörensem a po pouhé minutě na hřišti pečetil výhru Tuci.

Sparta si tak s přehledem pohlídala postup do třetího předkola Ligy mistrů, v němž narazí na lepší tým z dvojice Maccabi Tel Aviv – FCSB.

AC Sparta Praha - Shamrock Rovers 4:2 (2:1)

Branky: 29. Olatunji (Imanol), 41. Ross (Laci), 48. Sörensen (Daněk), 71. Tuci (Krasniqi) – 32. Greene (O'Neill), 47. Greene (Honohan)

Karty: 2. Sadílek (SPA), 18. Laci (SPA), 62. Daněk (SPA) – 26. Cleary (SHA), 38. Nugent (SHA)

Držení míče: 31 % : 69 %.

Střely na branku: 2:11. Střely mimo: 3:3. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 7:15.