neděle 8. září 2024

Sparta prohrávala, nakonec zahájila sezonu vítězně

Fotbalová Chance liga začala utkáním Sparty s Pardubicemi. Úřadující mistr po obratu zvítězil 2:1.

Jan Kuchta se v prvním utkání Chance Ligy neprosadil.

Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

• Jan Kuchta se v prvním utkání Chance Ligy neprosadil.
  • Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Sparta byla jako úřadující mistr v úvodním utkání nového ročníku Chance Ligy jasným favoritem proti Pardubicím, které minulou sezonu hrály o záchranu.

Vyprodaná epet Arena ovšem po opatrném začátku utkání na chvíli ztichla, když v 25. minutě po rychlé kombinaci se Zlatohlávkem skórovala letní pardubická posila Jan Kalabiška.

Sparťané nicméně měli i po inkasovaném gólu herní převahu a gólem do šatny ve čtvrté minutě nastavení ji krásnou ranou z voleje přetavil ve vyrovnání Ryneš.

A levý sparťanský obránce byl i u vítězné branky v 65. minutě, když jeho střelu nejprve obrana Pardubic vyrazila, ale následná Pavelkova dorážka s přispěním teče Olatunjiho už do sítě zapadla.

Pardubice ve zbytku utkání spíše bránily a tak už k další změně skóre nedošlo.

„Věděli jsme, že to bude těžké, takže jsem nebyl průběhem utkání překvapený. Příprava byla náročná a bude chvíli trvat, než se dostaneme do optimálního rozpoložení. Ale Sparta je klub zvyklý vyhrávat a to se nám dnes povedlo,“ hodnotil své první utkání v pozici hlavního trenéra Sparty Lars Friis.

AC Sparta Praha - FK Pardubice 2:1 (1:1)

Branky: 45+3. Ryneš (Daněk), 59. Olatunji (Pavelka) – 25. Kalabiška (Zlatohlávek)

Karty: 27. Wiesner (SPA), 52. Olatunji (SPA) – 16. Zlatohlávek (PCE), 45. Patrák (PCE)

Držení míče: 60 % : 40 %.

Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:9.