pondělí 16. září 2024

Sparta prohrála s Tampere na nájezdy

Hokejisté pražské Sparty vstoupili do Ligy mistrů porážkou. S Tampere prohráli po nájezdech 1:2.

Sparťanská střídačka během utkání s Tampere

• Sparťanská střídačka během utkání s Tampere

Sparta vstoupila do zápasu s novým kapitánem. S céčkem na hrudi se objevil Miroslav Forman, který bude kapitánem na domácí utkání. Ve venkovních zápasech se této role ujme Vladimír Sobotka.

Sparťané se dostali do potíží hned po 77 vteřinách, když se k nařízenému trestnému střílení postavil Tanus. Gólman Kořenář ale jeho pokusil zastavil. Hráči Sparty v první třetině nevyužili dvě přesilové hry ani slibný únik Davida Vitoucha, kterého skvěle vychytal brankář Tappary.

Ve druhé třetině otevřeli skóre hostující hráči. Sparťané inkasovali ve vlastním oslabení. Mustonen prostřelil Kořenáře tvrdou střelou zápěstím. Sparta odpověděla po pěti minutách. Filip Chlapík tečoval nahozený kotouč a usměrnil ho do sítě.

Třetí třetina o vítězi nerozhodla. V následném prodloužení měl velkou příležitost sparťanský Horák, který ale puk mezi gólmanovo betony neprostrčil.

Rozuzlení přinesly až samostatné nájezdy. V nich uspěl dvakrát Tanus, za Spartu se trefil jen Horák. Sparta podlehla v úvodním utkání Ligy mistrů finskému šampionu po samostatných nájezdech.

„Šancí tam určitě bylo hodně, akorát by chtělo tyto momenty proměňovat. Na druhou stranu se bavíme o kvalitním a těžkém soupeři, který je výborný na obou koncích hřiště. Nebylo to pro nás nic jednoduchého,“ sdělil po utkání Ondřej Mikliš.

Sparta – Tappara 1:2sn (0:0, 1:1, 0:0–0:0)

Branky a nahrávky: 35. Chlapík – 30. Mustonen (Leskinen), rozhodující nájezd Tanus

Zdroj: hcsparta.cz