čtvrtek 17. října 2024

Sparta postoupila v Lize mistrů do play off

Hokejisté Sparty postoupili v Lize mistrů mezi šestnáct nejlepších evropských týmů. Sparta porazila Salzburg 2:1.

Michal Řepík před brankářem Salzburgu

Zdroj: HC Sparta Praha

• Michal Řepík před brankářem Salzburgu
  • Zdroj: HC Sparta Praha

Sparta potřebovala nad Salzburgem vyhrát. V případě prohry by v Lize mistrů skončila. Hokejisté Sparty šli do vedení v 8. minutě, kdy Pavel Kousal vstřelil gól ke vzdálenější tyčce branky. Do dvougólového vedení mohl dostat Spartu Hyka, který se ale v samostatném úniku neprosadil.

V polovině zápasu opět skórovali pražští hráči. Miikka Salomäki vstřelil branku během přesilové hry a Sparta vedla 2:0.

Na začátku třetí dvacetiminutovky podržel Sparťany brankář Kořenář a Pražané byli blízko do postupu do play off. Gólman Kořenář ale přeci jen neudržel čisté konto. V 57. minutě inkasoval po střele Lucase Thalera. V závěru utkání šli Sparťané do oslabení, ale hokejisté Salzburgu už vyrovnat nedokázali.

Svěřenci Pavla Grosse po výhře nad Salzburgem postoupili do vyřazovací soutěže Ligy mistrů.

„Hráli výborně. Mají šikovné beky, nám zafungovalo hlavně oslabení, ve kterém mohli dát několik gólů. Kořen chytal výborně, ale Salzburg je určitě kvalitní mančaft. Jsem rád, že jsme je porazili,“ sdělil po utkání útočník Pavel Kousal.

EC RED BULL SALZBURG – HC SPARTA PRAHA 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 57. Thaler – 8. Kousal, 27. Salomäki (Chlapík, Lajunen)

Zdroj: hcsparta.cz