čtvrtek 19. září 2024

Sparta podlehla předposlední Boleslavi, Vítkovice zdolaly Hradec

Mladá Boleslav porazila Spartu, Vítkovice porazily Hradec až po nájezdech a Tygři vyhráli nad Plzní.

Hráči Mladé Boleslavi se radují z výhry nad Spartou

• Hráči Mladé Boleslavi se radují z výhry nad Spartou

MLADÁ BOLESLAV – SPARTA PRAHA 3:2

Hokejisté Sparty prohráli v Mladé Boleslavi a vzdálila se jim pozice lídra extraligy. Na první Pardubice ztrácí už pět bodů. Sparta sice Bruslaře přestřílela, ale více gólů vstřelila Boleslav. Pražský tým nezachránil ani Roman Horák, který se v utkání dvakrát radoval ze vstřelené branky.

Branky a nahrávky: 11. Dvořáček (Čech, Pitule), 13. Rohdin (Gewiese, Malát), 37. Rohlík (O. Roman, Malát) – 36. Horák (Forman, Řepík), 40. Horák (Řepík, Chlapík)

LIBEREC – PLZEŇ 2:1

Samotnému utkání předcházel slavnostní ceremoniál věnovaný Lukáši Dernerovi, který naskočil do 1000. utkání. Liberecký obránce si ovšem oslavu příliš neužil, zápas kvůli zranění nedohrál. Vyrovnané utkání rozhodl až minutu před koncem Oscar Flynn, který vystřelil Liberci tři body.

Branky a nahrávky: 45. Filippi (Faško-Rudáš), 59. Flynn (Hawryluk, Budík) – 49. Jansa (Zámorský, Straka

HRADEC KRÁLOVÉ – VÍTKOVICE 3:4 PO NÁJEZDECH

Vítkovice v samostatných nájezdech zdolaly Hradec Králové. Domácí Mountfield byl dlouho blízko vítězství, ale v 59. minutě vyrovnal na 3:3 Auvitu. Zápas musely nakonec rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byly úspěšnější Vítkovice. Rozhodující nájezd proměnil Rihards Bukarts.

Branky a nahrávky: 6. Eberle (Estephan, Šťastný), 20. Tamáši (Perret), 48. Šťastný (Jank) – 5. Kalus (Ri. Bukarts, Percy), 41. Barinka (Chlán, Lakatoš), 59. Auvitu (Chlán, Percy)